امروز شنبه, 03 مهر 1400 - Sat 09 25 2021

منو

جلسه بیست و هشتم تفسیر زیارت جامعه کبیره

jameh3

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه: بیست و هشتمین روز تفسیر زیارت جامعه کبیره در ایام محرم با سخنرانی استاد گرانقدر سرکارخانم جواهری به صورت مجازی در روز دوشنبه ۱۵ شهریور برگزارشد.
خانم جواهری در تفسیر و شرح زیارت جامعه کبیره بیان کرد و گفت:
امام صادق علیه السلام می فرمایند: شفاعت شافعان قیامت فقط در پرتو رضایت خداوند ممکن است و رضایت مندی خداوند فقط درگرو ولایت اهل بیت علیهم السلام است.
دوباره امام صادق علیه السلام فرمودند: هیچ پیغمبری بهش خبر داده نشده و هیچ رسولی فرستاده نشده مگر به ولایت ما اهل بیت (علیهم السلام )اذعان داشتند.
پس محور نبوت و رسالت ولایت اهل بیت علیه السلام است و اساس دین معرفی شده اند.
حضرت علی علیه السلام در خطبه نهج البلاغه می فرمایند: اهل بیت علیه السلام اساس دین هستند و ستون یقین اند، به سوی ایشان هستند کسانی که غلو می کنند و  برمی گردند و به آنها ملحق می شوند و از خصوصیات ولایتمداری می باشد .
خانم جواهری در ادامه بیان کرد: پذیرش اعمال دیگران در درگاه الهی فقط به قبول ولایت اهل بیت علیهم السلام است.
ما موجودی هستیم که هرعملی که انجام می دهیم هدف و مقصدش تنها تقرب به سوی خداوند بر می گردد، زیرا خداوندمتعال مبدا پیدایش است و به سوی او بر می گردیم.

خانم جواهری در ادامه اطاعت معصوم علیه السلام را در کنار خودش قرار داده است گفت: بر همه واجب دانسته که اطاعتشان کنند در سوره نساء آیه ۵۹ می فرمایند: ای کسانی که ایمان آوردید اطاعت خدا،اطاعت رسول خدا و اولی الامر از خدا را کنید. پس فرمانبرداری از خداوند را مانند اطاعت از خود واجب دانسته است.
خداوند می فرمایند :  اگر می خواهی به من نزدیک شوی باید توسل پیدا کنی به معصوم و از طریق آنها از من کمک بخواهی .در سوره مائده که می فرماید: ای کسانی که ایمان آوردید تقوای الهی پیشه کنید و بجویید وسیله ای را.
استاد جواهری در پایان گفت: پس ما وسیله اهل بیت علیه السلام خود را نزدیک خداوند می کنیم،حتی در انجام مهم ترین فریضه دینی مثل نماز سفارش شده است با توسل به اهل بیت علیه السلام وارد نماز شوید.

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد