Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home2/zeinabek/public_html/index.php:1) in /home2/zeinabek/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 532

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home2/zeinabek/public_html/index.php:1) in /home2/zeinabek/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 532
مراسم و همایش ها http://zbrs.ir/cultural/ceremony.html Tue, 21 Aug 2018 16:36:56 +0430 Joomla! - Open Source Content Management fa-ir احیاء شب های قدر http://zbrs.ir/cultural/ceremony/977-ehya-ghadr-97.html http://zbrs.ir/cultural/ceremony/977-ehya-ghadr-97.html

ghadr2

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه, مراسم احیاء شب های قدر با حضور جمعی از طلاب، اساتید و کادر حوزه علمیه در شب بیست و یکم با سخنرانی سرکار خانم دکتر دیالمه و در شب بیست و سوم با سخنرانی سرکار خانم جواهری و قرائت دعاهای وارده در دو شب توسط مداح اهل بیت سلام الله علیها سرکار خانم حیدری برگزار شد.

در پایان مراسم نیز با اطعام سحری از میهمانان پذیرایی به عمل آمد.

]]>
info@zbrs.ir (Zolfaghar) مراسم و همایش ها Mon, 18 Jun 2018 13:09:43 +0430
گزارش ماه مبارک رمضان http://zbrs.ir/cultural/ceremony/976-ramezan-97.html http://zbrs.ir/cultural/ceremony/976-ramezan-97.html

ramazan2

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه، در روزهای ماه مبارک رمضان دعاهای هرروز ، آموزش تخصصی احکام شرعی توسط خانم نجباء، جزءخوانی توسط اساتید محترم و طلاب فارغ التحصیل و عموم مردم،کلاس تفسیر در سه دهه توسط خانم ماهری، خانم ترابی کیا، خانم دیانتی برگزار شد.

ramazan3

ramazan4

نمازجماعت توسط حجه الاسلام و المسلمین آقای لواسانی اقامه شد.

ramazan5

]]>
info@zbrs.ir (Zolfaghar) مراسم و همایش ها Mon, 18 Jun 2018 12:32:14 +0430
راهپیمایی روز جهانی قدس http://zbrs.ir/cultural/ceremony/975-ghods-97.html http://zbrs.ir/cultural/ceremony/975-ghods-97.html

ghds

"روز قدس " یک روز جهانی است . روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است . روز مقابله ملتهایی است که در زیر فشار ظلم امریکا و غیر امریکا بودند، در مقابل ابرقدرتهاست . روزی است که باید مستضعفین مجهز بشوند در مقابل مستکبرین، و دماغ مستکبرین را به خاک بمالند. روزی است که بین منافقین و متعهدین امتیاز خواهد شد. متعهدین این روز را روز قدس می دانند، و عمل می کنند به آنچه باید بکنند. و منافقین آنهایی که با ابرقدرتها در زیر پرده آشنایی دارند و با اسرائیل دوستی در این روز بی تفاوت هستند، یا ملتها را نمی گذارند که تظاهر کنند. روز قدس روزی است که باید سرنوشت ملتهای مستضعف معلوم شود. (صحیفه امام جلد نـهـم- صفحه 276)

به گزارش معاونت فرهنگي ، مسئولين و طلاب مدرسه، هم پاي ساير مردم روزه دار درآخرين جمعه ماه مبارك رمضان به حمايت از مردم مظلوم فلسطين در راهپيمايي روز جهانی قدس شركت نمودند.

]]>
info@zbrs.ir (Zolfaghar) مراسم و همایش ها Mon, 18 Jun 2018 08:27:36 +0430
مراسم احیای شب نیمه شعبان http://zbrs.ir/cultural/ceremony/959-marasem-shaban-97.html http://zbrs.ir/cultural/ceremony/959-marasem-shaban-97.html

shaban

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه، در تاریخ یازدهم اردیبهشت مصادف با شب ولادت امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) مراسم احیای نیمه شعبان,  از ساعت 23 برگزار شد.

در این مراسم برنامه های متنوعی همچون قرائت دعای کمیل و مناجات شعبانیه و دعاهای وارده و مداحی و مولودی خوانی صورت گرفت و با سفره اطعام سحری از همه شرکت کنندگان در این مراسم معنوی پذیرایی شد.

]]>
info@zbrs.ir (Zolfaghar) مراسم و همایش ها Sat, 26 May 2018 11:07:08 +0430
برگزاری اولین سال روز عروج ملکوتی مؤسس مدرسه،حاجیه خانم لواسانی http://zbrs.ir/cultural/ceremony/921-salgard-khanoom1-96.html http://zbrs.ir/cultural/ceremony/921-salgard-khanoom1-96.html

    khanom5            khanom6

به گزارش مدیریت مدرسه، اولین سال روز عروج ملکوتی مؤسس حوزه،حاجیه خانم لواسانی در روز چهارشنبه ۱۶ اسفند با حضور جمع کثیری از مدیران و طلاب مدارس علمیه، دوستان و ارادتمندان به ایشان در سالن اجتماعات و مصلی مدرسه برگزار شد.
همچنین این عزیزان در روز بعد با حضور بر سر مزار استاد گرانقدر باعث تسلی خاطر بازماندگان شدند.
لذا خانم دیانتی از مدیریت محترم مدارس علمیه، طلاب و دوستانی که با حضور صمیمانه خود در این مراسم یاد و خاطره آن عزیز از دست رفته را گرامی داشتند کمال تشکر و سپاسگزاری داشته و از خداوند متعال برای تمامی عزیزان آرزوی سلامتی و توفیقات روزافزون کردند.

khanom7   khanom8

   khanom9              khanom10

]]>
info@zbrs.ir (Zolfaghar) مراسم و همایش ها Sat, 10 Mar 2018 15:00:33 +0330
همایشی با عنوان بسیج زمینه ساز حکومت مهدوی برگزار شد http://zbrs.ir/cultural/ceremony/857-hamayesh-basij-96-2.html http://zbrs.ir/cultural/ceremony/857-hamayesh-basij-96-2.html

basij 6

به گزارش معاونت فرهنگی امروز در مدرسه علمیه حضرت زینب کبری  سلام الله علیها ، به مناسبت مصادف شدن جشن آغاز امامت حضرت ولی عصرعجل الله و هفته بسیج، همایشی با موضوع  بسیج زمینه ساز حکومت مهدوی  برگزار شد.

میهمانان این همایش فرمانده سازمان بسیج طلاب و روحانیون در سپاه محمد رسول الله صل الله علیه وآله تهران بزرگ، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا عربیان، مدیریت محترم حوزه های علمیه بردران حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا رحیمی، معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان تهران سرکار خانم ازغندی و فرمانده بسیج طلاب و روحانیون حوزه مقاومت حضرت زینب سلام الله علیها سرکار خانم دمیرچی و مدیران، اساتید و طلاب مدارس علمیه خواهران استان تهران بودند.
فرمانده سازمان بسیج طلاب و روحانیون در سپاه محمد رسول الله صل الله علیه وآله تهران بزرگ ،حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا عربیان در سخنانی کوتاه ضمن عرض تبریک به مناسبت عید ولایت و هفته بسیج و خیرمقدم به حضار در این گردهمایی، در رابطه با حضور طلاب بسیجی در حادثه اخیر زلزله کرمانشاه گزارش مختصری را ارائه داد.
ایشان یاد و خاطره شهدای طلبه بسیجی مدافع حرم را گرامی داشته و افزود 29 نفر از طلبه های بسیجی در سوریه و عراق به فیض شهادت نائل آمدند.
آقای عربیان در پایان صحبتهای خود وظیفه طلاب بسیجی را حضور در صحنه های مختلف اجتماعی دانسته و اذعان داشت باید این حضور همراه با برنامه ریزی اساسی و تخصصی باشد.
در ادامه مراسم سخنران دوم همایش، مدیر حوزه های علمیه برادران حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای رحیمی صادق، در ابتدای  سخنان خود جشن آغاز امامت حضرت صاحب الزمان عجل الله و هفته بسیج را به محضر حضرت مهدی موعود عجل الله و حاضرین در جلسه تبریک گفت.
آقای رحیمی صادق با اشاره به سخنی از امام خمینی رحمه الله علیه که فرمودند « من به خلوص بسیجیان غبطه می خورم و از خدا می خواهم با بسیجیان محشور شوم چرا که خود بسیجی ام »، به بیان اهمیت بسیج و بسیجی پرداخت.
ایشان اذعان داشت که قاموس امام رحمه الله علیه برگرفته از سخنان اهل بیت بود و هیچ سخن گزاف و مبالغه آمیزی در سخنان ایشان یافت نمی شود.
مدیر حوزه های علمیه برادران با بیان این مطلب، که امروز فرهنگ بسیج برگ برنده نظام است لذا همین تفکر بسیجی و نیروهای بسیجی سپاه بوده که باعث شده پرونده داعشیان پرورش یافته در دامن آمریکا و اسرائیل و وهابیت بسته شود.
وی با اشاره به خطبه 150 نهج البلاغه این نکته را یادآور شد که در زمانی که هرکس براساس مزاج خود عاشورا و اسلام را تفسیر می کند، امام زمان عجل الله تنها یک مسیر را نشان خواهند داد و آن مسیر هدایت الهی و مسیر اصلی است.
ایشان در ادامه صحبتهای خود اعلام داشت که تکلیف امروز ما این است که فرهنگ بسیجی را زمینه ساز ظهور منجی آل محمد صل الله علیه و آله کنیم. اقتدار ما و اقتدار نظام و جهان اسلام و تشیع مرهون یک کلمه است و آن بسیج است.
در پایان سخنرانی جناب آقای رحیمی صادق به سوالات حاضرین در این گردهمایی پاسخ دادند.
همچنین از تعدادی از اعضای شورای بسیج طلاب و روحانیون حوزه مقاومت حضرت زینب سلام الله علیها، خانمها صالحیان معاونت شبا و فاوا ونیروی انسانی، میرآفتاب معاونت اعزام و بکارگیری، عباسی معاونت بازرسی، علی نوری معاونت آماد و پشتیبانی، صبوری معاونت تربیت بدنی و بازرسی و مسگرزاده معاونت علمی و پژوهشی، با حضور فرمانده سازمان بسیج طلاب و روحانیون در سپاه محمد رسول الله صل الله علیه وآله تهران بزرگ، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا عربیان،  تقدیر و تشکر بعمل آمد.
در ادامه برنامه های همایش، کلیپ گزارش تصویری از فعالیت های حوزه بسیج طلاب و روحانیون حوزه مقاومت حضرت زینب سلام الله علیها و کلیپهای تصویری ویژه بسیج و آغاز امامت حضرت صاحب الزمان عجل الله، برای حضار به نمایش گذاشته شد.
از حضور مدعوین با بسته های هدایا تقدیر و تشکر بعمل آمد و در پایان همایش نماز جماعت به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا لواسانی در مصلی مدرسه برگزار شد.

]]>
info@zbrs.ir (Zolfaghar) مراسم و همایش ها Tue, 28 Nov 2017 16:18:25 +0330
برگزاری نشستی با عنوان مادر و فضای مجازی http://zbrs.ir/cultural/ceremony/853-برگزاری-نشستی-با-عنوان-مادر-و-فضای-مجازی.html http://zbrs.ir/cultural/ceremony/853-برگزاری-نشستی-با-عنوان-مادر-و-فضای-مجازی.html

majazei

به گزارش معاونت فرهنگی، نشست اداره آموزش و فرهنگ سازی فضای مجازی حوزه های علمیه خواهران با موضوع "مادر و فضای مجازی " با شرکت جمعی از طلاب این مدرسه در یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال برگزار شد .
سخنران این نشست خانم دکتر سارا طالبی پژوهشگر فضای مجازی و مدرس حوزهای علمیه بودند.
مدرس کارگاه مادر و فضای مجازی با تشریح ویژگی های فضای مجازی گفت: این فضا نامی مجازی دارد اما نتایج آن کاملا حقیقی است.
خانم طالبی با اشاره به اهداف طراحان شبکه های اجتماعی گفت: شبکه های اجتماعی را می توان در دو لایه مد نظر قرار داد که یک لایه آن مختص کاربران و لایه ی دیگر که پنهان است مختص سازندگان و تفکر آنها می باشد.
وی با تأکید بر اهداف شبکه های مجازی بیان داشت این شبکه ها حامل سبک زندگی خاصی نیز هستند. لذا شناخت آسیب های فضای مجازی را لازم دانسته و افزود با آگاهی از این آسیب ها می توان آنها را به حداقل رساند.
خانم دکتر طالبی با تأکید بر نقش حساس مادر در خانواده گفت: اگر مادران درگیر آسیب های عاطفی فضای مجازی شوند آرامش خانواده دچار اختلال و مشکل خواهد شد. فضای مجازی اشاعه دهنده نوعی فرد گرایی است که این ویژگی با نقش فداکاری و گذشت مادر برای استحکام خانواده منافات دارد.
وی اضافه کرد: اومانیسم یا فرد گرایی در سبک زندگی غربی رواج دارد که غربی ها خواهان انتقال این سبک به زندگی مادران ایرانی هستند تا ارزش های مادرانه را تضعیف کنند. کاهش ارتباط با همسر و عدم ارتباط با فامیل و نزدیکان را از دیگر نتایج حضور در شبکه های اجتماعی عنوان کرد و گفت: شبکه های اجتماعی در ظاهر برای ارتباط بیشتر طراحی شده اما نتایج آن کاملا رواج تنهایی و فردگرایی است.
 در ادامه ایشان هزینه های ارتباط حضوری ، کاهش فرزندان و رواج آپارتمان نشینی را از دیگر دلایل استفاده از فضای مجازی دانست.
مدرس کارگاه مادر و فضای مجازی به تفاوت های روانشناختی حضور زنان و مردان در شبکه های اجتماعی تاکید کرد و گفت: زنان به دلیل داشتن روحیه عاطفی در ارتباطات کلامی، می توانند آسیب پذیری بیشتری داشته باشند و بحران های ارتباطی زن و شوهر در خانواده ، گاهی منجر به ارتباط ناسالم در فضای مجازی  می شود.
وی به رقابتی بودن فضای مجازی اشاره کرد و گفت این ویژگی و فرهنگ تصویر محوری شبکه های اجتماعی، رقابت مادی و خودنمایی مجازی را منجر می شود.
مدرس این کارگاه آموزشی به مسئولیت محور نبودن فضای مجازی تاکید کرد و گفت: به دلیل وجود این ویژگی، زنان به سمت عدم مسئولیت پذیری در خانواده سوق پیدا می کنند.
سارا طالبی از افزایش طلاق عاطفی نیز سخن گفت و اضافه کرد: 68 درصد طلاق های ثبت شده در میان 140 کشور جهان به علت ارتباط یکی از زوجین با جنس مخالف از طریق شبکه های مجازی است.
وی در ادامه به مدیریت حضور مادران و فرزندان تاکید کرد و گفت: حضور فرزندان در هفت سال نخست در فضای مجازی ممنوع بوده و در هفت سال دوم بسیار محدود و در کنار والدین، و در هفت سال سوم، حضور آنها باید آگاهانه و در فضای مجازی پاک و امن باشد.

]]>
info@zbrs.ir (Zolfaghar) مراسم و همایش ها Tue, 21 Nov 2017 14:57:19 +0330
مراسم عزاداری اربعین حسینی http://zbrs.ir/cultural/ceremony/849-maraseme-arbaen-96.html http://zbrs.ir/cultural/ceremony/849-maraseme-arbaen-96.html

arbain

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه در روز چهارشنبه 17 آبان مراسم عزاداری اربعین حسینی (علیه السلام) با سخنرانی سرکار خانم جواهری استاد محترم مدرسه و همچنین حضور مدیریت محترم ، اساتید گرامی و طلاب در سالن اجتماعات برگزار شد.
سرکار خانم جواهری در ابتدای سخنان خود به بیان اهمیت اربعین سید و سالار شهیدان امام حسین علیه السلام پرداخت و علامت مؤمن را با توجه به حدیث امام حسن عسگری علیه السلام در پنج چیز معرفی کرد :

خواندن 51 رکعت نماز، انگشتر در دست راست کردن، به هنگام سجده پیشانی بر خاک گذاردن، بلند گفتن بسم الله الرحمن الرحیم ، خواندن زیارت اربعین.
ایشان در ادامه صحبت های خود به این نکته اشاره کرد که اکثر مورخین اربعین اول را مد نظر نداشته زیرا معتقدند اهل بیت امام حسین علیه السلام در اربعین دوم (80 روز) به کربلا آمدند. اما نخستین زائر امام حسین علیه السلام در اربعین اول جابر بن عبدالله انصاری می باشد که پس از غسل در فرات به زیارت حضرت مشرف شد..
سرکار خانم جواهری گفت : جرقه ی زیارت اربعین و حرارت قلب مؤمنین هرگز کم نمی شود، و این جرقه از اولین اربعین امام حسین علیه السلام آغاز شده و تا هم اکنون که به این خیل جمعیت رسیده، ادامه دارد.

ایشان در ادامه ضمن اشاره به آیه 33 سوره توبه (لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ) اضافه کرد که حرکت عظیم پیاده روی اربعین مضمون دقیق این آیه است چرا که از همه ادیان در این پیاده روی عظیم شرکت می کنند.
همچنین اعلام داشت که هدف امام حسین علیه السلام از رفتن به کربلا، اصلاح امت رسول الله صلی الله علیه و آله می باشد نه اهداف و غرائض شخصی و مادی. و همین هدف است که خون امام حسین علیه السلام و شهادت ایشان را جاودانه کرده است و هرگز قلبها ازایشان سرد نخواهد شد.
عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام و شهدای کربلا با مداحی خانم میرباقری و اقامه نماز جماعت ظهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا لواسانی در محل مصلی مدرسه به پایان رسید.

]]>
info@zbrs.ir (Zolfaghar) مراسم و همایش ها Tue, 14 Nov 2017 14:28:34 +0330
برگزاری مراسم عزاداری و سوگواری اباعبدالله الحسین(علیه السلام) http://zbrs.ir/cultural/ceremony/846-maraseme-azadare-96.html http://zbrs.ir/cultural/ceremony/846-maraseme-azadare-96.html

Capture

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه ، به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین علیه السلام هر روز صبح مراسم قرائت زیارت عاشورا و عزاداری با مداحی طلابِ ذاکر اهل البیت علیهم السلام و با حضور جمعی از اساتید  و طلاب حوزه از ساعت 7:30 تا 8 صبح در محل مصلی این مدرسه برگزار می شود.

]]>
info@zbrs.ir (Zolfaghar) مراسم و همایش ها Sat, 11 Nov 2017 13:39:08 +0330
برگزاری نشست فرهنگی http://zbrs.ir/cultural/ceremony/845-neshast-zendege-96.html http://zbrs.ir/cultural/ceremony/845-neshast-zendege-96.html

zendage 1

بنا بر گزارش معاونت فرهنگی  نشستی با موضوع  «زندگی طلبگی در متن زندگی فردی» با سخنرانی مدیریت محترم مدرسه، سرکار خانم دیانتی در روز شنبه 20 آبان ساعت 11 لغایت 12 در محل سالن اجتماعات برگزار خواهد شد.

]]>
info@zbrs.ir (Zolfaghar) مراسم و همایش ها Wed, 08 Nov 2017 14:19:12 +0330