امروز چهارشنبه, 01 خرداد 1398 - Wed 05 22 2019

منو

برگزاری جلسه نهم دوره تفسیر قرآن کریم

tafsir

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه، نهمین جلسه دوره آموزشی تفسیر قرآن کریم روز شنبه 27 بهمن از ساعت ۱۱الی ۱۲با سخنرانی استاد گرانقدر سرکار خانم جواهری وحضورمدیریت محترم حوزه سرکار خانم دیانتی، اساتید گرامی، مبلغین و طلاب عزیز برگزار شد.

استاد درآیه 57 به کلمه " ثقف" اشاره کرده که به معنی پیروزی و دست یافتن به سرعت می باشد.ودستور قید شده در این آیه به این منظور است که دشمنان حال و آینده ازجنگ عبرت بگیرند واز دست زدن به جنگ خودداری کنند، همچنین افرادی که با مسلمانان پیمان داشته و یا در آینده پیمانی خواهند بست ازنقض پیمان خوداری کنند.

درآیه 59 هشداربه پیمان شکنان می باشد که بعد از پیمان بستن آن را می شکنند ولی باید بدانند آنها عاجز شده اند ومستوجب کیفر می باشند.

آیه 60 اشاره به انفاق داشته که در زمان ما نیز بسیار کاربرد دارد،به قول فرمایش امام خمینی(ره)؛ آمریکا با ما کاری ندارد بلکه با اسلام واعتقادات ما کار داشته واگر بیان کنیم که ما مسلمان نیستیم قطعا با ما کاری نخواهد داشت وباید بدانیم که ما خیلی ها را نمی شناسیم و آنها بین ما نفوذ دارن و جزء منافقین هستند ولی خدا آنها را می شناسد. 22 بهمن امسال هم نمونه بارزی از انفاق بوده، باید بدانیم که انفاق حتما نباید مالی باشد بلکه آمدن وهمراهی کردن ویا حتی نفس گذاشتن خود فرد باشد و نقش ایفا کند وبه خواست خداوند ظلم پیروز نمی شود.

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد