امروز سه شنبه, 20 آذر 1397 - Tue 12 11 2018

منو

گزارش نشست سیاسی به مناسبت بزرگداشت دهه مبارک فجر

salihi

به گزارش معاونت فرهنگی، به مناسبت گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران و دهه فجر، نشست سیاسی با سخنرانی سرکار خانم پروین سلیحی همسر شهید دکتر مرتضی لبافی نژاد و مبارز و فعال سیاسی، و با حضور مدیریت محترم مدرسه سرکار خانم دیانتی و جمعی از اساتید گرامی و طلاب ارجمند در روز دوشنبه ۱۶ بهمن در محل سالن اجتماعات مدرسه برگزار شد.

همسر شهید لبافی نژاد پس از تبریک فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران با اذعان به این نکته که دهه فجر از ایام الله است تأکید کرد باید ایام الله را گرامی بداریم و زنده نگه داشتن یاد شهدا و ایام مبارک دهه فجر از وظایف و تکالیف ماست.

خانم سلیحی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند باید ایام دهه فجر را مرتباً تجلیل و تبیین نمایید، افزود اگر ما یاد عاشورا را زنده نگه نمی داشتیم، بعید نبود که عاشورا شور و حال زمان حال را نداشت. تک تک ما در قبال رهبری حضرت امام خمینی (ره) و خون شهدا وظیفه داریم هم برای نسل خودمان و هم برای نسل های آینده روشنگری داشته باشیم.

وی با توجه به حدیثی از امام علی علیه السلام با این مضمون که عَلَم اسلام را کسانی می توانند بالا ببرند که اهل صبر و بصیرت باشند؛ به این نکته اشاره کرد که متأسفانه در این چند سال انقلاب افرادی بودند که از لحاظ اجتماعی، علمی و حتی دینی و اجتهادی در مرتبه بالایی بودند ولی به دلیل عدم وجود بصیرت و صبر از انقلاب حذف و ضایع شدند. انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت صاحب الزمان (عج) است و این انقلاب راه خود را ادامه خواهد داد و کسانی که دچار شهوت مقام و خیانت شدند یکی پس از دیگری از راه انقلاب جدا شده و حذف می گردند.

ایشان در ادامه اظهار داشت که حضرت امام خمینی (ره) جمله (روحی له الفداء) را جز برای امام زمان (عج) بکار نمی بردند، اما همیشه به دنبال نام آیت الله شاه آبادی که از اساتید اعظم ایشان بودند این جمله را ذکر می کردند. ایشان می فرمودند کسانی که به اسلام فردی اکتفا می کنند قطعاً در مهلکه هستند؛ چرا که اسلام برای بقای خود باید در بستر جامعه تحقق پیدا کند. به برکت خون شهدا، علی رغم وجود برخی مشکلات، هنوز راه انقلاب ادامه دارد و این نیز به دلیل وجود بستر سالم است. بستری که در جهت حاکمیت اسلام حرکت می کند و برای ادامه این راه نیاز به هوشیاری و حفظ امانت و همت و جانفشانی است تا به دست صاحب اصلی خود امام زمان (عج) برسد.

خانم پروین سلیحی در پایان سخنان خود ضمن بیان خاطراتی از ایام انقلاب و مبارزات خود وهمسرشان و شکنجه هایشان در زندان سازمان اطلاعات و امنیت رژیم منحوس شاه (ساواک)، ویژگیهای شخصیتی و رفتاری شهید لبافی نژاد را برای حاضرین تعریف کرده و گفت وصیت شهید لبافی نژاد در دیدار آخرشان در زندان ساواک این بود که شما دست کم ۲۰ تا ۳۰ سال دیگر در زندان بسر خواهی برد و هرگز پس از آزادی از زندان نباید بگویی من خسته ام و یا من سهم خود را ادا کرده ام، بلکه باید به دنبال انسانهای مبارز و متدین باشی تا با همراهی آنها به مبارزات خویش ادامه دهی.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد