امروز جمعه, 24 مرداد 1399 - Fri 08 14 2020

منو

جشن میلاد پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم)

dzfuly

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه، به مناسبت میلاد با سعادت پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه وآله وسلم) و رئیس مذهب شیعه امام جعفر صادق علیه السلام مراسم جشنی با سخنرانی استاد حوزه و دانشگاه سرکار خانم دزفولی و با حضور اساتید گرانقدر و طلاب عزیز در روز چهارشنبه 22 آبان برگزار شد.

استاد دزفولی درمقدمه بیان کرد : پروردگارما کسی است که ما را خلق کرده و ما را هدایت می کند. بنابراین هدایت به امرخداوند است. ما در قرآن کریم هر جا با واژه مواجه شدیم یعنی کسی که خالق و صاحب اختیارما است و قانون زندگی ما را می داند و برنامه هدایتی دارد.خداوند موجودات را خلق کرد و سپس راه هدایت برای آنها گشود.در طول تاریخ هم کسانی بودند که هیچ وقت تمایل نداشتند که انسان های دیگر هدایت شوند و به درجه ای که خداوند می خواهد برسند و در واقع با هدایت انسانها مقابله می کردند. به همین دلیل خداوند هر دینی را که می فرستاد مردم کتمان یا دین الهی را تحریف می کردند و چون خداوند قصد هدایت بشریت را دارد بعد ازهردینی پیامبر و شریعت دیگری برای انسان ها می فرستاد و زمانی همه ادیان الهی تحریف شد وخداوند برای ما آخرین پیامبر حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه وآله وسلم) را فرستاد که بعد از ایشان پیامبرو شریعت جدیدی نخواهد آمد و فقط دینی است که توسط پیامبر خاتم و اوصیای ایشان به دست مردم خواهد رسید.

استاد بیان داشت از زمانی که حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم) به دنیا امدند دوره آخرالزمان شروع شده است وایشان از همان کودکی نبی بودند و در 40 سالگی به رسالت رسیدند.

استاد دزفولی فرق بین رسول با نبی را اشاره کرد و گفت : نبی برگزیده و انتخاب شده خداوند است ولی رسول رسالت دارد که دین خداوند را به مردم برساند. بنابراین پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم) هم نبی بودند و هم رسول. خداوند اشرف انبیای خود را پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله وسلم) نامید و حضرت علی علیه السلام را یکی از اوصیای الهی نامید .قرآن کریم کتاب جاویدان و معجزه خود را در آخر الزمان که زمان پیامبر(صلی الله علیه وآله وسلم) فرستاد.دوره آخر الزمان یعنی آخرین دوره پیامبری و نبوت و آخرین شریعتی که بعد از آن دیگرشریعتی نخواهد آمد.حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم) 12 تن از اوصیای خود را به فرمان الهی به دنیا معرفی کردند که توسط آنها دین اسلام جاوید بماند و مردم هدایت شوند وبا مشکل مواجه نشوند. درواقع مردم دچارحیرت و سرگردانی از باب اینکه دینی ندارند و نمی دانند به احکام الهی چگونه عمل کنند نداشته باشند.پس باید شریعت و کتاب قرآن تا روز قیانت برپا بماند.ان شاءالله.تمام ادیان الهی که قبل از پیامبرآمدند به نبوت حضرت محمد (صلی الله علیه وآله وسلم) مژده داده بودند و مشخصات و ویژگی های ایشان را بیان فرمودند تا زمانی که حضرت عجل الله ظهور کردند .مردم حضرت را بشناسند.

استاد به این موضوع اشاره کرد که پیامبرازهنگام تولد نبی بودند و مادر ایشان نامشان را احمد و پدر بزرگوارشان نام محمد را برایشان گذاردند.بنابراین دوره آخرالزمان از زمان پیامبر شروع شد و تا به الان که زمان آخرین وصی پیامبرالهی قرار داریم و درنزدیک به روز قیامت هستیم .باید بدانیم که شیاطین تمام تلاششان را می کنند برای جلوگیری کردن از کسانی که قصد مسلمان شدن را دارند.

استاد در پایان صحبت خود گفت: برای هدایت انسان ها اولین راه قرآن کریم .دوم پیامبران الهی.سوم اوصیای الهی و در نهایت عقل است.

خداوند به انسان عقل داده است که او بتواند خوب را از شر.فساد را از حق و حق را از باطل تشخیص دهد.

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد