Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home2/zeinabek/public_html/index.php:1) in /home2/zeinabek/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 532

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home2/zeinabek/public_html/index.php:1) in /home2/zeinabek/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 532
مؤسس http://zbrs.ir/founder.html Mon, 20 Aug 2018 05:12:56 +0430 Joomla! - Open Source Content Management fa-ir اولین سالروز عروج استاد بزرگ خانم لواسانی http://zbrs.ir/founder/918-salgard-khanoom-96.html http://zbrs.ir/founder/918-salgard-khanoom-96.html

khanom

یک سال از عروج ملكوتي استاد فرزانه، مؤسس حوزه علميه حضرت زينب كبري سلام الله عليها حاجیه خانم لواساني عزيزمان گذشت. در مدت اين یک سال با ذكر "الهي رضاً بقضائك تسليماً لِامرِك ..." اين فقدان بزرگ را ناباورانه به صبوري نشسته ايم.به همين مناسبت جهت گرامی داشت ياد و خاطره استاد بزرگوارمان مراسمی تدارك ديده ايم و بی صبرانه منتظر قدوم همه عزيزان هستيم.

زمان : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶

ساعت : ۱۹ الی ۲۰:۳۰

مکان : میدان هروی. خیابان شهید پناهی نیا (گلزار).خیابان شهید زندی.انتهای کوچه شهید قادری مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها                                                                                                                                                                                       gol                                                                                                                                                                                            

]]>
info@zbrs.ir (Zolfaghar) مؤسس Sun, 04 Mar 2018 12:08:49 +0330
افتتاحیه مدرسه علمیه حضرت زینب (س) http://zbrs.ir/founder/820-افتتاحیه-مدرسه-علمیه-حضرت-زینب-س.html http://zbrs.ir/founder/820-افتتاحیه-مدرسه-علمیه-حضرت-زینب-س.html

4444444

به گزارش معاونت فرهنگی در روز 25 شهریور 1396 مراسم افتتاحیه مدرسه علمیه حضرت زینب (س) با حضور مدیریت محترم حوزه سرکار خانم دیانتی و معاونت آموزش مرکزحوزه های علمیه خواهران سرکار خانم ازقندی و اساتید وکادر و طلاب برگزار گردید.

درابتدای مراسم بعد از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و قرائت دعای عهد، مدیریت محترم ضمن خوش آمد گویی به طلاب، توصیه هایی را در زمینه تحصیل و جایگاه و آداب طلبگی پرداختند.

ایشان در ادامه به سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با طلاب مبنی بر درخواست ایشان به خوب درس خواندن، اشاره کردند که زمانی موفق خواهند بود که در فراگیری علوم دینی کوشا باشند.

مدیریت محترم حوزه در ادامه مقارن شدن با ماه محرم الحرام و هفته دفاع مقدس را با سال تحصیلی جدید بسیار ارزشمند دانستند و فرمودند که انشاءالله با مدد گرفتن از شهدای کربلا و دفاع مقدس بتوانیم در راه تحصیل علم و عمل به آن کوشا باشیم.

خانم دیانتی با اشاره به فقدان استاد بزرگوار سرکار خانم لواسانی رحمت الله  در سال تحصیلی جدید گفت: علیرغم از دست دادن آن استاد ارجمند و عزیز یقین داریم دست یاری و مدد ایشان همچنان همراه همه افراد حوزه می باشد.

در ادامه مراسم معاونت آموزش حوزه های علمیه خواهران تهران، سرکار خانم ازقندی بیانیه ای که ایشان برای مدارس علمیه استان تهران بیان فرموده بودند را قرائت کردند و در آخر، مدیریت محترم ، طلاب را از زیر قرآن عبور دادند تا با استعانت از قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت سلام الله علیها،طلاب، سال تحصیلی جدید را آغاز کنند.

]]>
info@zbrs.ir (Zolfaghar) مؤسس Mon, 25 Sep 2017 10:45:05 +0330
افتتاحیه کانون خادمان رضوی http://zbrs.ir/founder/819-افتتاحیه-کانون-خادمان-رضوی.html http://zbrs.ir/founder/819-افتتاحیه-کانون-خادمان-رضوی.html

22222222

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها مراسم افتتاحیه کانون خادمان رضوی با حضور استاد بزرگوار حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا لواسانی و رئیس کانون،سرکار خانم دیانتی و دبیر و اعضای کانون خادمان رضوی در تاریخ بیست و دوم شهریور ماه 1396 برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا لواسانی سخنانی را ایراد فرمودند.

ایشان بیان داشتند که سیره و اخلاق و آداب زندگی امام رضا(ع) را الگوی راه خود در کانون خادمان رضوی قرار دهیم و معلومات و اطلاعات اعضای کانون  خادمان رضوی را در این زمینه بیشتر کنیم.

وی فرمود:تحقیقاتی با موضوع مقام و منزلت امام رضا(ع) انجام دهیم تا منبع علمی برای افراد کانون فراهم شود.

ایشان در ادامه فرمودند: با عشق به وجود مقدس امام رضا(ع) کار در کانون را پیش ببرید و بدانید که حضرت،ناظر بر تمامی اعمال ما میباشند.

در ادامه جلسه نیز سرکار خانم دیانتی مطالبی را بیان فرموند.

333333333

]]>
info@zbrs.ir (Zolfaghar) مؤسس Mon, 25 Sep 2017 09:36:59 +0330
برگزاری مراسم جشن عید بزرگ غدیر خم http://zbrs.ir/founder/817-برگزاری-مراسم-جشن-عید-بزرگ-غدیر-خم.html http://zbrs.ir/founder/817-برگزاری-مراسم-جشن-عید-بزرگ-غدیر-خم.html

1111 1

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها مراسم جشن به مناسبت عید غدیر خم در روز چهار شنبه پانزدهم شهریور ماه از ساعت 10:30 لغایت 13 در حوزه حضرت زینب کبری سلام الله علیها با حضور بیش از 120 نفر از اساتید و کادر و طلاب و دانش آموختگان و عموم مردم برگزار گردید.

]]>
info@zbrs.ir (Zolfaghar) مؤسس Sat, 23 Sep 2017 12:55:33 +0330
برگزاری مراسم جشن عید بزرگ غدیر خم (2) http://zbrs.ir/founder/818-برگزاری-مراسم-جشن-عید-بزرگ-غدیر-خم-2.html http://zbrs.ir/founder/818-برگزاری-مراسم-جشن-عید-بزرگ-غدیر-خم-2.html

1111 1

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها مراسم جشن به مناسبت عید غدیر خم در روز چهار شنبه پانزدهم شهریور ماه از ساعت 10:30 لغایت 13 در حوزه حضرت زینب کبری سلام الله علیها با حضور بیش از 120 نفر از اساتید و کادر و طلاب و دانش آموختگان و عموم مردم برگزار گردید.

]]>
info@zbrs.ir (Zolfaghar) مؤسس Sat, 23 Sep 2017 12:55:33 +0330
دلنوشته برای معلم مهربانمان؛ به مناسبت روز معلم http://zbrs.ir/founder/761-delneveshtemoalem95-96-2.html http://zbrs.ir/founder/761-delneveshtemoalem95-96-2.html

دلنوشته یکی از طلاب برای مادر و معلم عزیزمان؛ مرحومه حاجیه خانم لواسانی به مناسبت روز معلم:

roze moalem photokade 1
باورم نمی شد که چهل روز از عروج ملکوتی سرورم گذشت. شنیده بودم که عدد چهل حکمتی دارد. نکند حکمتش این است که مصیبت ها در دل عمیق تر و ماندنی می شود. چهل روز است که استاد گرانقدرمان سرکار حاجیه خانم عالمه ی فقیده زینب روحانی مؤید از پیش ما به دیار باقی پرواز کرده است. در عزایش نمی دانستم چه کنم. می ترسیدم گریه کنم بگویند خانم لواسانی شاگردهایش را صبور تربیت نکرده، نمی دانستم به چه کسی باید تسلیت بگویم؟ اصلا برای چه تسلیت بگوییم، باید بر این فقدان همواره اشک حسرت بریزیم که دیگر سایه ی ایشان بر سرمان نیست. هیچ گاه از خاطرم نمی رود توصیه های عالمانه و مادرانه ی ایشان را، سفارش می کردند روزه گرفتن پنجشنبه اول و آخر ماه های قمری و روزه چهارشنبه بعد از دهم و ایام البیض را، نمازهای مستحبی یکشنبه های ذی القعده و دهه اول ذی الحجه و دحو الارض و لیلة الرغائب را، چه شب های قدر معنوی و زیبایی را برایمان فراهم می کردند، دسته جمعی با هم سوره قدر را هزار بار خواندیم ... حالا چه کنیم؟؟ چه کسی است که به ما یادآوری کند مراقب خود باشید که مجلستان مجلس بطالین نشود؟ چه کسی نماز استخاره و ذکر أستخیرالله برحمته را برایمان گوشزد کند؟ چه کسی برایمان هذه امانتک یا امیرالمؤمنین... بخواند؟ چه کسی دعای و اختم لی بخیر ابوحمزه ثمالی را با شوق بیاموزد که در قنوت بخوانیم؟
سؤالی دارم به رسم طلبگی، سرورم، استادم، سفارش ما را به چه کسی کردید؟ شما که همیشه دلسوز و نگران ما بودید، شما که خطاهای ما را همواره ندید می گرفتید و برایمان استغفار می طلبیدید؟ شما که از احوالات خانواده هایمان هم جویا می شدید و برایشان دعا می کردید؟ سرورم، بزرگ و کوچکمان را یتیم کردید ...
چه کسی بر سر یتیمان معنوی شما دست ترحم خواهد کشید؟ دوستمان داشتید و به علاقه ی شما به خودمان همواره می بالیدیم و همیشه به صفت شاگردیتان مفتخر بودیم و هستیم. اجازه دهید اینگونه خطابتان کنم: مهربان مادرم، دستمان را مثل همیشه بگیرید و از خانم حضرت زینب سلام الله علیها بخواهید که بذل عنایتشان را از ما دریغ نکنند و دعاهای خیر شما را در حق ما مستجاب گردانند. ما کودکان راه طریقتیم؛ مادر کودکش را هیچگاه رها نمی کند. شما از صفت ایصال به مطلوب بودن معصومین علیهم السلام سخن می گفتید، حتما به تأسی از ایشان دستمان را خواهید گرفت.
آخر چه کسی به ما مؤدب شدن به ادب رابطه با اهل بیت را بیاموزد؟ چه کسی باز هم برایمان از نفس اماره، لوامه و مطمئنه بگوید؟ دلم برای تفسیر هل أتی یتان تنگ شده.

استاد عزیزم از قدیم شاگرد پرحرفی بودم و شاید سرتان را درد می آوردم ولی شما هیچگاه مرا بی پاسخ نمی گذاشتید حالا به رسم گذشته از شما می خواهم که دعای خیرتان را بر ما دریغ نکنید و یتیم نوازی را بر دیگر دلایل محبتتان به ما بیفزایید.

]]>
info@zbrs.ir (Zolfaghar) مؤسس Tue, 02 May 2017 09:46:02 +0430
مراسم چهلم خانم استاد لواسانی http://zbrs.ir/founder/760-marasem-40-khanom-95-96-2.html http://zbrs.ir/founder/760-marasem-40-khanom-95-96-2.html

«مِن المؤمنين رِجالٌ صٓدقوا ما عاهٓدوالّله عليه فٓمنْهُم مٓن قٓضيٰ نٓحْبٓهُ و مِنهُم مٓن يٓنتٓظِر و ما بٓدَّلوا تٓبديلا.» (سوره احزاب آيه ٢٣)

azadari zan

چهل روز از عروج ملكوتي استاد فرزانه، بنيان گزار مدرسه علميه حضرت زينب كبري سلام الله عليها خانم لواساني عزيزمان گذشت.

در مدت اين چهل روز با ذكر «الهي رضاً بقضائك و تسليماً لِآمرِك ...» اين فقدان بزرگ را ناباورانه به صبوري نشسته ايم.

به همين مناسبت مجلسي براي گراميداشت ياد و خدمات اين استاد بزرگوار تدارك ديده ايم و بي صبرانه منتظر قدوم همه عزيزان و دوستداران استاد عزيزمان هستيم؛ باشد كه تسلايي بر دلهاي محزون عزيزان داغدار اين مصيبت باشد.

زمان: پنجشنبه ٧ ارديبهشت، ساعت ١٦:٣٠ الي ١٨
مكان:

مجلس بانوان: حوزه جديد؛ ميدان هروي، خ شهيد پناهي نيا (بلوار گلزار)، خیابان شهيد زندي، انتهاي خیابان شهيد قادري

مجلس اقايان: حوزه قديم؛ ميدان هروي خ ساقدوش (شهيد افشارى)، خ شهيد جعفرى ( جنب تالار ساقدوش) ، پلاك  ٢٢

]]>
info@zbrs.ir (Zolfaghar) مؤسس Sat, 22 Apr 2017 13:43:48 +0430
دلنوشته برای مرحومه خانم استاد لواسانی http://zbrs.ir/founder/754-delneveshte.html http://zbrs.ir/founder/754-delneveshte.html

مطلبی که در ادامه می خوانید، دلنوشته خانم مریم عباس موحدی، یکی از شاگردان مرحومه حاجیه خانم لواسانی است که روز مادر در مراسم ختم ایشان در جمع شاگردان خوانده شد.

 khanom lavasani

امروز روز مادر است. مادر عزیز و مهربانمان می خواهیم با تو سخن بگوییم. می خواهیم از روزهایی بگوییم که خیلی دور نیست.

روزهایی که با گرمی وجودت ما را به دور خود جمع کردي و در زیر زمین خانه اي که صاحبانش لبریز از عشق و محبت خدا و  آسوده از دغدغه هاي دنیاي فانی بودند، جاي دادي.

برایمان از راهی گفتی که قدم نهادن در آن ما را به سعادت ابدي می رساند. به ما یاد دادي که هر روز را با اماممان تجدید بیعت کنیم و «اللهم بلغ مولانا صاحب الزمان» بخوانیم.

آنقدر آن روزها غرق در محبت و گرماي وجود شما بودیم که ندانستیم باید تمامی آن لحظات را با ذره ذره وجودمان قدر می شناختیم.

تمام تلاش خود را می کردي تا ما را با خود به پابوس امام غریب مان ببري و در طول راه ما را با 7 قل هواللهی که می خواندي به خدا می سپردي.

تویی که ما را در «دارالفیض» کنار هم جمع می کردي و عالیة المضامین را سفارش می نمودي باید هم در «دارالرحمة» جاي می گرفتی.

مادر جان می دانی امروز به چه کسی غبطه می خوریم؟ کسی که حتما خود را براي استقبال از شما آماده کرده و لحظه شماري می کرد تا زمان طولانی فراغش را با دیدن روي ماه شما جبران نماید. بله. «مریم سلیمی». اکنون به جاي ما خوشحال و خندان است و از دل دردمند ما آگاه نیست.

مریم جان! به جاي ما تو هر روز به خانم سر بزن و سلام ما را برسان.

مادر عزیز! تو بدان که راهی که ما را به آن رهنمون ساختی هیچ گاه بی رهرو نخواهد بود و در این روز که ولادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) است از شما عاجزانه تقاضا داریم که بدي ها و کوتاهی هاي ما را به بزرگواري خود ببخشی و ما را حلال کنی که نتوانستیم حق استادي و مادري را آنطور که باید به جاي آوریم.

خدایا این مادر عزیز و استاد نازنین ما را در جوار رحمت خود قرار بده و ما را در قیامت از همنشینی با ایشان محروم نفرما ...

منتظر شفاعت شما هستیم.

شاگردان بیایید به یاد آن روزهاي شیرین همه با هم زمزمه کنیم: اللهم صل علی دین محمد، بفرست صلوات تو بر آل محمد...

]]>
info@zbrs.ir (Zolfaghar) مؤسس Wed, 12 Apr 2017 11:32:47 +0430
مراسم یادبود مرحومه خانم استاد لواسانی http://zbrs.ir/founder/753-marasem-yadbud-khanom-95-2.html http://zbrs.ir/founder/753-marasem-yadbud-khanom-95-2.html

07

اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شیء

مراسم یادبود استاد عزیز، مرحومه مغفوره؛ خانم استاد روحانی (لواسانی)

روز چهارشنبه 16 فروردین از ساعت 11 تا اذان ظهر در سالن اجتماعات مدرسه علمیه برگزار می شود.

ضمناً نماز جماعت ظهر و عصر به امامت آیت الله حسینی لواسانی، برگزار می شود.

]]>
info@zbrs.ir (Zolfaghar) مؤسس Mon, 03 Apr 2017 14:01:56 +0430
مراسم یادبود مادر بزرگوار شهید دیالمه http://zbrs.ir/founder/705-yadbood-shahiddyalame95.html http://zbrs.ir/founder/705-yadbood-shahiddyalame95.html

shahid Dyalame

به مناسبت ارتحال مرحومه سيده طاهره افجه اي؛ مادر گرانقدر شهيد عبدالحمید ديالمه و استاد گرامي؛ سرکار خانم دكتر ديالمه، مراسم یادبودی از طرف مؤسس این مدرسه، با حضور خانواده محترم آن مرحومه، برگزار مي گردد.

باشد كه به ياد اين مادر صبور و فرزند شهيدشان، نسيم هدايت و بصيرت در اين مكان علمي، بيش از پيش وزيدن گيرد.

مقدم همه ي دوستداران قرآن و عترت را گرامي ميداريم.

زمان: يكشنبه، 19 دي ماه ساعت 15 تا 16:30
مكان: ميدان هروي، خيابان شهيد پناهي نيا (بلوار گلزار)، خ شهيد نادر زندي، انتهاي کوچه شهيد قادري، مدرسه علميه حضرت زينب كبري سلام الله عليها
تلفن: 26324058

]]>
info@zbrs.ir (Zolfaghar) مؤسس Sat, 07 Jan 2017 09:32:04 +0330