امروز شنبه, 16 آذر 1398 - Sat 12 07 2019

منو

حضور حماسی مردم در ۹ دی‌ مصداق امداد غیبی بود

maheri

خانم معصومه ماهری؛ معاون آموزش مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، با گرامی‌داشت حماسه 9 دی به تبیین دلایل وقوع فتنه 88 پرداخت، و اظهار داشت: یکی از دلایل عمده‌ای که زمینه‌ساز وقوع فتنه 88 شد، قدرنشناسی و غفلت از نعمت بزرگ انقلاب اسلامی بود.

وی با بیان اینکه عدم بصیرت سبب سقوط سران فتنه شد، عنوان داشت: در کنار بی بصیرتی خواص و توطئه‌های دشمنان انقلاب برای ایجاد آشوب در کشور، عامل دوم در ایجاد فتنه عدم قانونمندی سران فتنه بود، زیرا با بی قانونی به شعله‌ور شدن فتنه دامن زدند.

استاد حوزه علمیه خواهران تهران افزود: اشارات رهبر معظم انقلاب کافی بود تا دست‌های خبیث انگلیس و توطئه‌های آمریکا و منافقین برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی برای مردم بصیر و انقلابی ایران نمایان و آشکار شود. و سبب شد تا مردم احساس خطر کنند و با تجمع انقلابی‌شان در 9 دی سال 88 بساط فتنه را ریشه کن کنند.

 وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر فتنه بودن حوادث سال 88 تاکید دارند، گفت: همه دلسوزان انقلاب از وقایع به وجود آمده نگران بودند ولی حضور مردم ولایتمدار ایران در حماسه 9 دی همه امیدهای دشمنان را با یأس تبدیل کرد. از این رو ولایت مداری و دفاع مردم از مکتب اهل‌بیت(ع) عامل مهمی در نجات کشور از فتنه‌ها و توطئه‌های دشمن بود.

استاد حوزه علمیه خواهران تهران ادامه داد: حضور حماسی و انقلابی مردم در 9 دی‌ 88 مصداق امداد غیبی خداوند بود. زیرا مردم به خاطر دفاع از ولایت به میدان آمدند و خداوند نیز طبق آیه «إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُركُم وَيُثَبِّت أَقدامَكُم» آنان را نصرت داد.     

وی افزود: همانطور که مردم ایران هر سال 22 بهمن را گرامی می‌دارند و یاد و خاطره امام، شهدا و اهداف و آرمان‌های انقلاب را زنده نگه می‌دارند، همین کار باید برای بزرگداشت حماسه 9 دی صورت بگیرد. زیرا حماسه 9 دی نشان داد مردم قدرشناس مکتب اهل‌بیت(ع)، و شکرگزار نعمت انقلاب و ولایت فقیه می‌باشند.

استاد حوزه علمیه خواهران تهران تصریح کرد: هر گونه غفلتی در بیان اهمیت بزرگداشت حماسه 9 دی ممکن است آسیب‌های جبران ناپذیری را به کشور و سرنوشت مردم وارد سازد. از این رو ضروری است جهت حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی و حفظ وحدت بین نیروهای انقلاب هوشیاری و بصیرت مردم بیشتر و دقیق‌تر شود.

ماهری در پایان با اشاره به هشدارهای رهبر انقلاب مبنی بر تلاش دشمن برای نفوذ در ارکان اقتصادی و سیاسی کشور، گفت: بهترین راه مقابله با پروژه نفوذ، تبیین و پاسخگویی درست و اصولی به شبهات و آگاهی سازی افکار عمومی نسبت به اهداف نامشروع و توطئه‌های دشمن است.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد