امروز پنج شنبه, 01 فروردين 1398 - Thu 03 21 2019

منو

سومین دوره سیر مطالعاتی تابستان و پاییز 96

  • دسته: مسابقات
  • بازدید: 1104

ketab1

معاونت فرهنگی و تبلیغی استان تهران در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی بین طلاب خواهر (حضوری و غیرحضوری) برای فصل تابستان و پاییز مسابقه کتابخوانی برگزار می کند.
با توجه به تعداد کتاب ها و نمره ای که طلاب کسب می نمایند از امتیاز ارتقای رتبه تبلیغی برخوردار می شوند و از برندگان سال 96 در جشنواره کتاب یار تقدیر به عمل خواهد آمد.

دستورالعمل مسابقه سیر مطالعاتی (تابستان و پاییز 1396)
1.    این مسابقه با هدف "گسترش و تعمیم فرهنگ کتابخوانی "و در راستای ارتقاء سطح دانش طلاب و مبلغان در حوزه رسالت¬های تبلیغی و گسترش فرهنگ ناب محمدی صلی الله علیه وآله وسلم ، در موضوعات مختلف تدوین شده تا داوطلبان محترم بتوانند بر اساس انگیزه و سلیقه مطالعاتی خود، در آزمون مورد نظر شرکت نمایند.
2.    تمامی طلاب  سطح 2 و 3 و 4 اعم از حضوری و غیر حضوری و اساتید، مدیران، معاونان، مشاوران، دانش آموختگان و مبلغان می توانند در این مسابقه شرکت نمایند.
3.    داوطلبان می توانند به انتخاب خود در یک یا چند و یا تمامی کتاب¬های سطح علمی خود شرکت نمایند.
4.    در این دوره از مسابقات نیز مانند روال گذشته افزون بر کتب قبلی؛ کتاب های جدید در هر موضوع معرفی شده و متذکر می گردد شرکت در عناوین کتاب های گذشته، ویژه افرادی است که در مسابقات قبلی این کتاب ها شرکت نکرده و یا حد نصاب لازم را کسب ننموده باشند.
5.    فایل الکترونیکی برخی از کتاب ها بر روی پایگاه اطلاع رسانی farhangi.whc.ir موجود است.
6.    ناشرین و میزان تخفیف کتب به پیوست ذکر شده و معاونان محترم می توانند کتب مورد نیاز متقاضیان را از ناشران خریداری نمایند.
7.    لازم به ذکر است که سوالات و منابع  جدید مرحله سوم سیر مطالعاتی (تابستان و پاییز 96)  از تاریخ 96/4/28 بر روی پایگاه اطلاع رسانی فرهنگی بارگذاری می گردد.
8.    مرحله اول آزمون به صورت کتاب باز در قالب 20 سؤال تستی  بوده و داوطلبان می توانند با مراجعه به منابع و از طریق مباحثه و هم اندیشی پاسخنامه را تکمیل و از تاریخ 96/7/12 تا تاریخ 96/7/26  با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی فرهنگی در آزمون مرحله اول شرکت نمایند.
9.    در صورت بروز نواقص فنی  و یا عدم دسترسی اینترنتی شرکت کنندگان، آزمون های مرحله اول و دوم  به صورت حضوری برگزار می گردد.
10.    داوطلبان با کسب حداقل 70 درصد امتیاز مرحله اول ، به مرحله دوم راه خواهند یافت.
11.    آزمون مرحله دوم بصورت تستی  و آنلاین برگزار می گردد و افرادی که به مرحله دوم راه یافته اند می توانند جهت شرکت در آزمون  از تاریخ 96/8/15 الی 96/8/30 به پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی مراجعه نمایند.
12.    لازم به ذکر است داوطلبانی که در مرحله اول به صورت حضوری آزمون داده اند، باید مرحله دوم آزمون را نیز به صورت حضوری در مدارس  شرکت  نمایند.
13.    بایسته است مدارسی که به دلایل ذکر شده قادر به برگزاری آنلاین مسابقات نبوده و مسابقه را به صورت حضوری برگزار نموده اند، نتایج هر دو مرحله را حداکثر تا تاریخ 96/9/10 به این مدیریت ارسال نمایند.
14.    افرادی که حداقل 70 درصد امتیاز و بالاتر را درمرحله اول و دوم آزمون کسب نمایند به نسبت امتیاز کسب کرده از امتیاز ارتقاء رتبه تبلیغی و نیز امتیازهای کارنامه های فرهنگی برخوردار می گردند.
15.    به برندگان طرح سیر مطالعاتی در مرحله مدرسه ای و استانی جوایزی اعطاء می شود و در صورت برابری امتیاز نفرات برتر، قرعه کشی انجام خواهد گرفت و برگزیدگان به "جشنواره کتاب یار" مدرسه ای، استانی و کشوری راه خواهند یافت.
16.    داوطلبانی که در طرح مطالعاتی شرکت نمایند می توانند در "گروه کتاب یار"شبکه کوثر نت به آدرس  kosarnet.whc.ir با یوزر و پسورد درخواستی سامانه، عضو گردیده و نظرات، نکات برگزیده و حاصل مطالعات خود از کتب سیر را به اشتراک بگذارند.
17.    بایسته است که معاونان محترم فرهنگی مدارس در خصوص ایجاد زمینه مشارکت حداکثری طلاب و نظارت و مدیریت اجرایی مسابقه  اهتمام و دقت لازم را داشته باشند.

 

دانلود منابع سومین دوره سیر مطالعاتی تابستان و پاییز 96 | PDF

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان (یا زهرا)

    سلام. من نمی دونم چه جوری باید پاسخنامه رو به صورت آنلاین ارسال کنم. تو سایت فرهنگی هم لینکی برای این موضوع نمی بینم.