امروز یکشنبه, 05 خرداد 1398 - Sun 05 26 2019

منو

همایشی با عنوان بسیج زمینه ساز حکومت مهدوی برگزار شد

basij 6

به گزارش معاونت فرهنگی امروز در مدرسه علمیه حضرت زینب کبری  سلام الله علیها ، به مناسبت مصادف شدن جشن آغاز امامت حضرت ولی عصرعجل الله و هفته بسیج، همایشی با موضوع  بسیج زمینه ساز حکومت مهدوی  برگزار شد.

میهمانان این همایش فرمانده سازمان بسیج طلاب و روحانیون در سپاه محمد رسول الله صل الله علیه وآله تهران بزرگ، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا عربیان، مدیریت محترم حوزه های علمیه بردران حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا رحیمی، معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان تهران سرکار خانم ازغندی و فرمانده بسیج طلاب و روحانیون حوزه مقاومت حضرت زینب سلام الله علیها سرکار خانم دمیرچی و مدیران، اساتید و طلاب مدارس علمیه خواهران استان تهران بودند.
فرمانده سازمان بسیج طلاب و روحانیون در سپاه محمد رسول الله صل الله علیه وآله تهران بزرگ ،حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا عربیان در سخنانی کوتاه ضمن عرض تبریک به مناسبت عید ولایت و هفته بسیج و خیرمقدم به حضار در این گردهمایی، در رابطه با حضور طلاب بسیجی در حادثه اخیر زلزله کرمانشاه گزارش مختصری را ارائه داد.
ایشان یاد و خاطره شهدای طلبه بسیجی مدافع حرم را گرامی داشته و افزود 29 نفر از طلبه های بسیجی در سوریه و عراق به فیض شهادت نائل آمدند.
آقای عربیان در پایان صحبتهای خود وظیفه طلاب بسیجی را حضور در صحنه های مختلف اجتماعی دانسته و اذعان داشت باید این حضور همراه با برنامه ریزی اساسی و تخصصی باشد.
در ادامه مراسم سخنران دوم همایش، مدیر حوزه های علمیه برادران حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای رحیمی صادق، در ابتدای  سخنان خود جشن آغاز امامت حضرت صاحب الزمان عجل الله و هفته بسیج را به محضر حضرت مهدی موعود عجل الله و حاضرین در جلسه تبریک گفت.
آقای رحیمی صادق با اشاره به سخنی از امام خمینی رحمه الله علیه که فرمودند « من به خلوص بسیجیان غبطه می خورم و از خدا می خواهم با بسیجیان محشور شوم چرا که خود بسیجی ام »، به بیان اهمیت بسیج و بسیجی پرداخت.
ایشان اذعان داشت که قاموس امام رحمه الله علیه برگرفته از سخنان اهل بیت بود و هیچ سخن گزاف و مبالغه آمیزی در سخنان ایشان یافت نمی شود.
مدیر حوزه های علمیه برادران با بیان این مطلب، که امروز فرهنگ بسیج برگ برنده نظام است لذا همین تفکر بسیجی و نیروهای بسیجی سپاه بوده که باعث شده پرونده داعشیان پرورش یافته در دامن آمریکا و اسرائیل و وهابیت بسته شود.
وی با اشاره به خطبه 150 نهج البلاغه این نکته را یادآور شد که در زمانی که هرکس براساس مزاج خود عاشورا و اسلام را تفسیر می کند، امام زمان عجل الله تنها یک مسیر را نشان خواهند داد و آن مسیر هدایت الهی و مسیر اصلی است.
ایشان در ادامه صحبتهای خود اعلام داشت که تکلیف امروز ما این است که فرهنگ بسیجی را زمینه ساز ظهور منجی آل محمد صل الله علیه و آله کنیم. اقتدار ما و اقتدار نظام و جهان اسلام و تشیع مرهون یک کلمه است و آن بسیج است.
در پایان سخنرانی جناب آقای رحیمی صادق به سوالات حاضرین در این گردهمایی پاسخ دادند.
همچنین از تعدادی از اعضای شورای بسیج طلاب و روحانیون حوزه مقاومت حضرت زینب سلام الله علیها، خانمها صالحیان معاونت شبا و فاوا ونیروی انسانی، میرآفتاب معاونت اعزام و بکارگیری، عباسی معاونت بازرسی، علی نوری معاونت آماد و پشتیبانی، صبوری معاونت تربیت بدنی و بازرسی و مسگرزاده معاونت علمی و پژوهشی، با حضور فرمانده سازمان بسیج طلاب و روحانیون در سپاه محمد رسول الله صل الله علیه وآله تهران بزرگ، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا عربیان،  تقدیر و تشکر بعمل آمد.
در ادامه برنامه های همایش، کلیپ گزارش تصویری از فعالیت های حوزه بسیج طلاب و روحانیون حوزه مقاومت حضرت زینب سلام الله علیها و کلیپهای تصویری ویژه بسیج و آغاز امامت حضرت صاحب الزمان عجل الله، برای حضار به نمایش گذاشته شد.
از حضور مدعوین با بسته های هدایا تقدیر و تشکر بعمل آمد و در پایان همایش نماز جماعت به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا لواسانی در مصلی مدرسه برگزار شد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد