امروز یکشنبه, 05 خرداد 1398 - Sun 05 26 2019

منو

مراسم عزاداری اربعین حسینی

arbain

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه در روز چهارشنبه 17 آبان مراسم عزاداری اربعین حسینی (علیه السلام) با سخنرانی سرکار خانم جواهری استاد محترم مدرسه و همچنین حضور مدیریت محترم ، اساتید گرامی و طلاب در سالن اجتماعات برگزار شد.
سرکار خانم جواهری در ابتدای سخنان خود به بیان اهمیت اربعین سید و سالار شهیدان امام حسین علیه السلام پرداخت و علامت مؤمن را با توجه به حدیث امام حسن عسگری علیه السلام در پنج چیز معرفی کرد :

خواندن 51 رکعت نماز، انگشتر در دست راست کردن، به هنگام سجده پیشانی بر خاک گذاردن، بلند گفتن بسم الله الرحمن الرحیم ، خواندن زیارت اربعین.
ایشان در ادامه صحبت های خود به این نکته اشاره کرد که اکثر مورخین اربعین اول را مد نظر نداشته زیرا معتقدند اهل بیت امام حسین علیه السلام در اربعین دوم (80 روز) به کربلا آمدند. اما نخستین زائر امام حسین علیه السلام در اربعین اول جابر بن عبدالله انصاری می باشد که پس از غسل در فرات به زیارت حضرت مشرف شد..
سرکار خانم جواهری گفت : جرقه ی زیارت اربعین و حرارت قلب مؤمنین هرگز کم نمی شود، و این جرقه از اولین اربعین امام حسین علیه السلام آغاز شده و تا هم اکنون که به این خیل جمعیت رسیده، ادامه دارد.

ایشان در ادامه ضمن اشاره به آیه 33 سوره توبه (لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ) اضافه کرد که حرکت عظیم پیاده روی اربعین مضمون دقیق این آیه است چرا که از همه ادیان در این پیاده روی عظیم شرکت می کنند.
همچنین اعلام داشت که هدف امام حسین علیه السلام از رفتن به کربلا، اصلاح امت رسول الله صلی الله علیه و آله می باشد نه اهداف و غرائض شخصی و مادی. و همین هدف است که خون امام حسین علیه السلام و شهادت ایشان را جاودانه کرده است و هرگز قلبها ازایشان سرد نخواهد شد.
عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام و شهدای کربلا با مداحی خانم میرباقری و اقامه نماز جماعت ظهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا لواسانی در محل مصلی مدرسه به پایان رسید.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد