امروز دوشنبه, 27 خرداد 1398 - Sun 06 16 2019

منو

نشست حسینی با موضوع « عزداران مهدی یار»

moharam1

به گزارش معاونت فرهنگی، نشست حسینی با موضوع «عزداران مهدی یار» صبح امروز با حضور حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای موسوی در سالن اجنماعات مدرسه علمیه حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) برگزار شد.

ایشان که از موسسه عترت امیرالمؤمنین (علیه السلام) هستند، فیلمی از نحوه آشنا کردن کودکان مسیحی با حضرت عیسی (علیه السلام) و آماده کردن آنها برای انتظار مسیح و معرفی رییس جمهور آمریکا به عنوان سردمدار مسیحیان برای حاضران پخش کرد و به بیان استدلال برای لزوم وجود امام در جامعه اسلامی پرداخت.

این پژوهشگر سیره اهل بیت افزود: پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) در جامعه یک سری وظایف داشتند از جمله ریاست جامعه، مرجعیت دینی، دریافت و ابلاغ وحی و غیره ...، که پس از وفات ایشان همه این وظایف برعهده امام می باشد به غیر از دریافت وحی. که انتخاب و انتصاب امام به دلیل خلیفه الله بودن از سوی خداوند باری تعالی می باشد و انسان نمی تواند هیچ دخل و تصرفی درآن داشته باشد.

در ادامه افزود امام معصوم بر همه موجودات تسلط دارد و واسطه فیض است چون امام می باشد مردم هستند ولی نمی توان گفت چون مردم هستند امام هم است. امام مبین تمامیت اسلام است. امام روح دین و اصل دین می باشد. ایشان خاطر نشان شد که برای انتظارکشیدن جهت ظهور امام زمان (عج الله) باید آماده بود و معرفت پیدا کرد، یعنی جایگاه امام و خودمان را بشناسیم. درک نسبت و رابطه خودمان با امام زمان باعث تبعیت قطعی ما از امام زمان می شود. برای رسیدن به تعالی و رشد باید تلاش کرد و زحمت کشید. 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد