امروز یکشنبه, 01 خرداد 1401 - Sun 05 22 2022

منو

برگزاری مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه علیهاالسلام

zahra00 1

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه، این واحد به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زهرا سلام الله علیها مراسم جشنی با سخنرانی استاد گرامی سرکارخانم جواهری و مولودی خوانی خانم فخرایی به صورت پخش زنده و با حضور مدیریت محترم، اساتید، طلاب در روز 2  بهمن برگزار شد.

خانم جواهری در مقدمه ای ضمن عرض تبریک و تهنیت به مناسبت ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها وظیفه شیعیان را شناختن اهل بیت علیهم السلام دانست وگفت: باید برای شناخت حضرت بررسی کرد که در دنیا آیا همتایی دارند و یا خیر و از طریق همتای آنان را شناسایی کنیم. حضرت رسول (صلی الله علیه وآله وسلم) فرمودند: من دوچیز گرانبها در نزد شما به امانت می گذارم و اینها هرگز از هم جدا نخواهند شد تا سر حوض کوثر بر من وارد شوند.

لذا اولین استفاده از این حدیث وجود نازنین خانم فاطمه زهرا سلام الله علیها که همتای رسالت و ولایت است یعنی چیزی از ولی الله کم ندارند.

استادجواهری در ادامه گفت: وقتی زندگانی خانم را بررسی می کنیم دو ثمره و فایده برای ما دارد: 1.علمی و اعتقادی که علم و اعتقادمان را بالا می برد و هم از مسائل احکامی،اخلاقی و... استفاده دیگر این است که می رویم به دنبال کسی که معرفی شده است به عنوان ولی الله که زندگی او به چه صورت بوده است و شاید بتوانیم شمع وار به دنبال حضرت باشیم.

خانم جواهری حدوث قرآن و حدوث خانم حضرت زهرا سلام الله علیها را بیان کرد و گفت: نزول قرآن بارانی نیست بلکه نزول قرآن آویخته شده و فرود نیامده است همانطور که در نزد ما است و از قبل وجود داشته است. بنابر این در مرحله حدوث قرآن نازل است و از ناحیه خداوند و مستقیما از جهان غیب قرآن نازل شده است. و حدود 23 سال قرآن کامل شد و به تکامل رسید و این که قرآن تا ابد باقی خواهد ماند.

حدوث خانم فاطمه زهرا سلام الله علیها :ایشان از زمین برنخواستند بلکه وجود حضرت رسول صلی الله علیه وآله وسلم در دوجا غذای بهشتی خوردند یکی زمانی که به معراج رفتند و دیگری زمانی که از حضرت خدیجه سلام الله علیها فاصله گرفتند و به غار حرا رفتند و در آنجا از غذای بهشتی تناول کردند و آن لقمه نطفه حضرت زهرا سلام الله علیها شد.

مساله دوم تکامل قرآنی ایشان همراه با نزول قرآن بوده است و علاوه بر اینکه خداوند معلم خانم بودند و بالاتر از علم خداوند علمی وجود نخواهد داشت.

خانم جواهری اشاره کرد و گفت: خداوند آیه انااعطیناک الکوثر را نازل فرمودند برای دلگرمی به حضرت رسول صلی الله علیه وآله وسلم از این که اگر فرزند پسری نداشتند اما نسل و ذریه از حضرت زهرا سلام الله علیها خواهد بود و ایشان ابتر نماندند و از همتای قرآن و عالم غیب وجود نازنین حضرت زهرا سلام الله علیها برزمین آمدند و تا زمانی که زمین و زمان باقی است حضرت نیز باقی خواهد ماند.حضرت زهرا سلام الله علیها خود نیز حجت الله بودند و درحجت بودن تنها امامت و ولایت شرط نیست بلکه برای حجت الله بودن مقام عصمت لازم است که خانم داشتند.

 

بنابراین به چند علت حضرت زهرا سلام الله علیها حجت الله هستند : 1.آقاامیرالمونین علیه السلام در بسیاری از خطبه های نهج البلاغه از بیانات خانم استفاده کردندیعنی حجت الله به گفته خودش مستند به گفته خانم فاطمه زهرا سلام الله قرار می دهد.2. درمورد ائمه علیه السلام که همیشه استناد به کلام مادرشان را داشتند و آنها علومی را که بوده و تا روز قیامت خواهد بود را از طریق بیانات حضرت زهرا سلام الله علیها استفاده می کردند .کلام ائمه علیه السلام ماخذ داشتند: کلام آقارسول الله صلی الله علیه وآله وسلم چه از طریق قرآن یا احادیث و خانم حضرت زهرا سلام الله علیها که بطن قرآن را میشناسند استفاده می کردند.

استاد جواهری در پایان در مورد مصحف حضرت زهرا سلام الله علیها گفت: گوینده مطالب مصحف حضرت خود خداوند بودند و از طریق وحی ومصحف خانم از قرآن بزرگ تر است ولی یک آیه قرآن هم در آن نیامده و تمام خبرهایی که تا روز قیامت در جهان اتفاق می افتد را در مصحف مطرح شده است.خانم بخاطر وسعت روحی که داشتند مطالب را از طریق وحی می گرفتند و آقا امیرالمونین علیه السلام یادداشت می کردند ودر پایان شد مصحف حضرت زهرا سلام الله علیها و ان شاالله ما نیز با شناخت حضرت زهرا سلام الله علیها بتوانیم پیرو راه ایشان باشیم.

zahra00 2

zahra00 3

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد