امروز یکشنبه, 12 تیر 1401 - Sun 07 03 2022

منو

جلسه پنجاه و نهم تفسیر زیارت جامعه کبیره

jameh5

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه، پنجاه و نهمین و آخرین روز تفسیر زیارت جامعه کبیره در ایام محرم با سخنرانی استاد گرانقدر سرکارخانم جواهری به صورت مجازی در روز پنجشنبه ۱۵ مهر برگزار شد.
خانم جواهری در تفسیر و شرح زیارت جامعه کبیره گفت:
هنگامی که نظام امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف برقرار شود کم و کاستی ها به دست نمایندگان اجرا می شود.
حضرت مهدی عج الله خودشان عالم و عادل هستند ولی آیا نمایندگان هم عدل برقرار می کند در حدیثی از امام صادق علیه السلام پاسخ دادند: وقتی که مهدی ما قیام می کند در هر یک از مناطق جهان یک فردی را انجا والی می کند، جایی می گوید که فرمان به دستت، زمانی که با مطلبی روبه رو می شوی که متوجه آن نمی شوی و نمی دانی که چه حکمی به آن برانی نگاه کن به کف دستت و ببین هرچه می بینی اقدام کن.
در این حدیث می خواهد به ما بگوید که همه کارها به دست والیان حضرت است و از طرف آقا در سراسر جهان فرستاده می شوند.
هر آنچه که هم که به والیان دستور داده شده است را عمل می کند و اشراف کامل ولایت تکوینی آقا امام زمان عج الله به والیان خود.
استاد جواهری در ادامه بیان کرد: در حکومت  امام زمان عج الله عدالت آن چنان اجرا می شود و پیش‌می رود که ظلم ریشه کن می شود.
عدالت چون مایه حیات جامعه است و هرکس استعداد زنده شدن را داشته باشد در زمان حضرت زنده می کند.
خانم جواهری اشاره کرد:  زمان امام زمان عج الله آنچنان  عدالت برقرار می شود که داخل می شود جوف در داخل خانه هایشان عدالت همانطور که گرما و سرما در خانه ها نفوذ می کند عدالت هم این گونه وارد می شود.
زمانی واقعا گوهر عدالت به خوبی آشکار می شود که فضای جامعه طوری باشد که بی عدالتی، ظلم، فساد در حیطه های مختلف زندگی بیان شود و از بین برود،چون آقا امام زمان عج الله قلمرو جهانی دارند.
استاد جواهری در پایان گفت: امام صادق علیه السلام فرمودند: از بین رفتن مال ها و جان ها این مطلب در کتاب خدا آمده می فرمایند ما شما را چیزی از قبیل ترس و گرسنگی کم شدن مال و جانتان را آزمایش می کنیم و مژده می دهیم و در زمان امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف جنگ و آشوب را در جهان حاکم می شود و به اوج خود می رسد.

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد