امروز پنج شنبه, 18 آذر 1400 - Thu 12 09 2021

منو

جلسه پنجاه و ششم تفسیر زیارت جامعه کبیره

jameh7

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه، پنجاه و ششمین روز تفسیر زیارت جامعه کبیره در ایام محرم با سخنرانی استاد گرانقدر سرکارخانم جواهری به صورت مجازی در روز دوشنبه ۱۲ مهر برگزار شد.
خانم جواهری در تفسیر و شرح زیارت جامعه کبیره گفت:
امام باقر علیه السلام فرمودند: ای ابا حمزه یک موقع پایین نیاری مولا امیر المومنین علیه السلام را از مقامی که خدا برایش قرار داده و بالا هم نبری فوق آن چیزی که خداوند آن را بالا برده، برای عظمت حضرت همین کافی است که در دوران رجعت با کفار می جنگند .
پس با احادیث شکی باقی نمی ماند که زمان رجعت حضرت رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم و حضرت علی علیه السلام هم می آیند.
البته در روایت هم از رجعت امام حسین علیه السلام بیان شده است.
امام صادق علیه السلام فرمودند: اول کسی که شکافته می شود زمین بر او و به دنیا بر می گردد آقا امام حسین علیه السلام هستند.
پس امام حسین علیه السلام بر می گردم به همراه پدرم امیر المومنین علیه السلام و رسول خدا صلی الله و آله و سلم در زمان ظهور حضرت مهدی عج الله تعالی فرجه الشریف می باشد .
خانم جواهری در ادامه بیان کرد و گفت: برای رجعت بقیه ائمه معصومین علیهم السلام فقط در مورد بزرگواران امام علی علیه السلام و امام حسین علیه السلام داریم ولی بقیه نام برده نشده است ولی به طور عام از رجعت آنها گفته شده است.
استاد جواهری در پایان اشاره کرد و گفت: امام هادی علیه السلام در فراز مغرلکم منظورشان رجعت تمام اهل بیت علیهم السلام است و این که اقرار دارم به برگشت همه شما و به طور عام همه معصومین علیهم السلام را شامل می شود.

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد