امروز جمعه, 28 دی 1397 - Fri 01 18 2019

منو

همایشی با عنوان تدبر در سوره فجر برگزار شد

fagr 96

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه ، همایش با موضوع تدبر در سوره فجر روز یک شنبه 17 دیماه با حضور اساتید محترم حوزه و فارغ التحصیلان و طلاب مدارس علمیه استان تهرانو گروهی از بانوان اقشار دیگر برگزار شد.

مسئول اجرائی مؤسسه کلام وحی در تهران حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای صدری در سخنانی به معرفی اهداف برگزاری این همایش پرداخت.

مسئول اجرائی مؤسسه کلام وحی در ابتدای سخنان خود هدف از برگزاری این همایش را معرفی طرح تدبر و جذب مخاطبان برای تشکیل کلاسهای عمومی و تخصصی تدبر و همکاری بیشتر با این مؤسسه به منظور مأنوس شدن با قرآن و بکارگیری آیات وحی در زندگی، اعلام نمود.

حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای صدری اذعان داشت به دلیل اینکه سوره مبارکه فجر سرشار از مفاهیم عالی در خصوص مذمت دنیاگرایی است و نیز به دلیل نزدیک شدن به ماه فجر و پیروزی بهمن ماه، تدبر در این سوره به عنوان موضوع اصلی این همایش انتخاب گردیده است.

ایشان در ادامه نکاتی را درباره سوره فجر بیان داشت که سوره فجر را می توان در 4 سیاق با جهت هدایتی توبیخی و انذار در مورد دنیاگرایی مورد بررسی قرار داد.

سیاق اول سوگندهای ابتدای سوره است(آیات1- 4)، سیاق دوم سوره (آیات 6- 14) شامل تهدید دنیاگرایان طغیانگر به عنوان یک مصداق برای سیاق اول معرفی شده است. اما در سیاق سوم (آیات 15- 26) نظام فکری و عملی دنیا محور را تشریح می کند و سنت ابتلا را برای مخاطبان توضیح می دهد. در سیاق آخر نیز به نفس مطمئنه بشارت می دهد یعنی همان نفس اطمینان بخش که حاصل سنت ابتلائی به دنیاست.

از حضور مدعوین با بسته های هدایایی تقدیر و تشکر بعمل آمد ودر پایان نماز جماعت به امامت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای لواسانی برگزار گردید.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد