امروز جمعه, 28 دی 1397 - Fri 01 18 2019

منو

تربیت مبلغات زباندان با رویکرد تبلیغ دین در عرصه بین الملل در مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها

kh modir 11

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها بعد از همایش بسیج، خبرنگار خبرگزاری حوزه با مدیریت مدرسه سرکار خانم دیانتی مصاحبه داشت،که مشروح آن به شرح ذیل می باشد.

خانم فاطمه دیانتی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در تهران، با اظهار خرسندی از حضور فعال خواهران در تحصیل علوم دینی، گفت: این مدرسه از مقطع دیپلم و بالاتر اقدام به جذب و گزینش خواهران علاقمند به تحصیل در علوم دینی و حوزوی می نماید، و هم اکنون 120 نفر از طلاب خواهر در قسمت های حضوری، نیمه حضوری و پاره وقت، در مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها مشغول به تحصیل می باشند.

وی افزود: بعد از تاکیدات مقام معظم رهبری بر حضور بانوان در مجامع علمی و در کنار فرزند آوری و تولید نسل و ایفای نقش مادری، اختیارات ما نیز در همراهی با طلاب خواهری که متاهل می شوند بیشتر شده و سعی می کنیم امکانات تحصیلی را برای آنها فراهم کنیم و پیرو همین اقدامات میزان انصرافی طلاب متاهل در این مدرسه علمیه کاهش چشمگیری داشته است.

مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها تهران اضافه کرد: همچنین با همکاری و مساعدت خیرین تدابیری اندیشده شد تا طلابی که به خاطر شرایط مالی مجبور به انصراف می شدند، از آنها حمایت مادی شده و تا حد توان بخشی از مشکلات شان را برطرف نماییم.

وی ادامه داد: یکی دیگر از امکانات و خدمات ارائه شده به طلاب متاهل، تاسیس مهدکودک بود، زیرا بسیاری از خواهران موقع حضور در حوزه و کلاس های درس نگران فرزندان شان بودند، ولی با این شرایط جدیدی که فراهم شد، طلاب خواهر در کنار تحصیل علم وظایف مادری شان را نیز انجام می دهند و فرزندان شان را به مهد حوزه سپرده و بدون نگرانی در کلاس درس حضور می یابند.

دیانتی با اشاره به تغییرات قوانین آموزشی و روند رو به رشد کیفیت آموزش در حوزه خواهران، اظهار داشت: در گذشته شاهد تغییرات زیادی در قوانین آموزشی بودیم ولی هم اکنون این تغییرات بسیار کم شده و اختیارات آموزشی خوبی را برای مسئولین حوزه در نظر گرفته اند. مثلاً قبل از این به طلاب متاهل مرخصی با امتحان داده می شد ولی با حذف این قانون، برای فراهم کردن امکانات ادامه تحصیل برای این عزیزان تدابیر بهتری اندیشیده شده است.

مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها تهران، سطح علمی طلاب این مدرسه را بسیار خوب ارزیابی کرد، و گفت: اساتید بسیار با تجربه ای در این مدرسه تدریس می کنند و علاوه بر این با برگزاری کارگاه های روش تحقیق، مهارت طلاب در بحث تحقیق و پژوهش رو به رشد بوده و نشانه های علمی آن را در ارائه پایان نامه های قوی و با کیفیت شاهد هستیم.

وی با اشاره به برگزاری کلاس های فوق برنامه علمی در مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها، بیان داشت: این کلاس ها روزهای پنجشنبه در محل مدرسه برگزار می شود و انتظار نداشتیم طلاب با حضور فعال خود، از این برنامه ها این طور استقبال کنند ولی الحمدلله با حضور منظم و فعال طلاب این کلاس ها در حال برگزاری است.

مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها تهران با اشاره به برگزاری دوره های مکالمه عربی و انگلیسی با رویکرد تبلیغ دین در عرصه بین الملل، گفت: در این دوره ها بیش از 40 نفر از طلاب خواهر حضور فعال دارند و هدف اصلی از برگزاری این دوره ها تربیت مبلغات زباندان می باشد.

دیانتی با اشاره به فعالیت های تبلیغی مدرسه علمیه حضرت زینب کبری سلام الله علیها، افزود: بیش از 200 نفر طلاب خواهر که از این مدرسه علمیه فارغ التحصیل شده اند، در زمینه های مختلف فرهنگی و تبلیغی فعالیت دارند و به عنوان امام جماعت در مدارس و یا به عنوان استاد و مشاور دینی در دانشگاه ها مشغول تدریس هستند.

hawzahnews.com

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد