امروز پنج شنبه, 03 مهر 1399 - Wed 09 23 2020

منو

بیان نقش سردار حاج قاسم سلیمانی و جبهه مقاومت در توطئه های آمریکا

sardar1

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه، به مناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و یارانشان  مراسم ختمی با سخنرانی استاد حوزه و دانشگاه سرکار خانم دکتر مصلحی با موضوع نقش سردار حاج قاسم سلیمانی و جبهه مقاومت در توطئه های آمریکا با حضور مدیریت محترم، اساتید و طلاب و عموم مردم در 23 دی برگزار شد.
استاد مصلحی ضمن عرض تسلیت شهادت مالک اشتر جمهوری اسلامی و اینکه ان شاالله بتوانیم راه ایشان را به عنوان حراست از ارزش های اسلامی در زندگی خود پیاده کنیم و همانطور که مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  فرمودند: ایشان فردی با اخلاق و اخلاص و تمام صفات برجسته یک انسان کامل را داشتند بتوانیم از ایشان الگو برداری کنیم.
برای بررسی حوادث منطقه و ایران که اتفاق افتاده و یا خواهد افتاد را بررسی کنیم بر می گردیم به حدود 20 سال گذشته. طرح آمریکا برای تجزیه خاورمیانه بود و همچنان هم باقی است. به فرمایش حضرت آقا تجزیه غرب آسیا بهانه ای بود که بواسطه آن بهانه آمریکا در این منطقه بتواند حضور جدی و فعال پیدا کند. بعد از حمله به ظاهر تروریستی در برج های دوقلو در منطقه به تشنج های داخلی در افغانستان که در نهایت به جنگ ختم شد را در پی داشت. لذا می خواستند ایران را از چند منطقه مورد محاصره قرار دهند. بعد از آن به عراق حمله کردند.
استاد مصلحی در ادامه در مورد طرح دوم گفت که در این طرح اسرائیل از جنوب لبنان حرکت کند و به سمت آن کشور و آنجا را اشغال کند و بعد به سوریه و عراق در نهایت به ایران و طرح تجزیه ایران را راه اندازی کند . که در لبنان اول تنش های داخلی را برپا کرد و بعد جنگی که در نظر داشت چند روزه لبنان سقوط کند اما تا پایان 33 روزه به دلیل مقاومت های لبنان مجبور به آتش بس شده است .
بعد از بررسی های متوالی که آمریکا انجام داد به این نتیجه رسید فردی به نام حاج قاسم سلیمانی در این مسیر بوده است. بنابر این طرح دیگری را راه اندازی کرد به عنوان جنبشی شبیه به جهاد در کشورهای اسلامی از نسخه اشتباه و از همین جنبش به تجزیه و تقسیم ایران برسد. بنابر این شروع به عضوگیری از جوانان مشتاق به تفریح و عرفان بود کردند در همان موقع مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نامه ای به جوانان اروپا و آمریکا نوشتند. به این علت که آمریکا داشت عضو گیری از جوانان برای ورود آنان به داعش می کرد در همین راستا حاج قاسم سلیمانی ،زینبیون، فاطمیون، بچه های حزب الله، حشدالشعبی،قروه الوطنیه 5 گروه در منطقه بر علیه داعش تشکیل داد و به آنان آموزش و تعلیم های لازم را داد و با فرماندهی ایشان به مبارزه با داعش پرداختند.
داعش 5سال در منطقه بود و بسیار تلاش برای سرپا ماندن آن را آمریکا داشت در واقع نیروهای جبهه مقاوت که رسیدند و بعد از شهادت شهید حججی سردار ما پایان داعش را همان موقع اعلام کردند و گفتند کمتر از 3ماه دیگر پایان داعش است.
آمریکا باز هم بعد از تحلیل به سردار سلیمانی رسیدو طرحی دیگر را راه انداخت با عنوان جنگ های داخلی. لبنان و عراق که باعث استعفای مسئولین آنها شد و سردار سلیمانی معادلات در الگو های جهانی را بهم ریخت از نظر این که چرا فردی باید انقدر بین المللی شود و تمام ژنرال های آنها در بین مردم چرا این محبوبیت را ندارند.
استاد مصلحی ادامه مباحث را به جلسه بعد موکول کرد.

sardar3

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد