امروز چهارشنبه, 09 بهمن 1398 - Wed 01 29 2020

منو

حضور مبلغان در عرصه تبلیغ

tavajoh 1

پیام حجه السلام والمسلمین جناب آقای کبیریان مدیریت محترم حوزه علمیه خواهران تهران برای حضور مبلغان معزز در عرصه تبلیغ

سلام علیکم

با احترام، ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام)، قرآن کریم اولین وظیفه همه انبیاء را امر به معروف و نهی از منکر می داند و می فرماید: «ما در میان هر امتی، پیامبری را مبعوث کردیم که مهم ترین وظیفه آنان دو چیز بوده است: یکی امر به یکتاپرستی که بزرگ ترین معروفهاست(ان اعبدواللّه)، و دوم نهی از اطاعت طاغوت ها،که بزرگ ترین منکرهاست (اجتنبوا الطاغوت).

اهمیت فریضه امر به معروف و نهى از منکر تا بدانجاست که سایر فرایض و دستورهاى اسلامى در پرتو اجراى آن بر پا داشته مى شود و جامعه اسلامى محقق مى گردد. از این رو هرگاه در جامعه اى این فریضه مهم به اجرا گذاشته نشود و افراد در قبال پیاده شدن این امر خطیر، احساس مسئولیت نکنند، مرگ آن جامعه حتمى خواهد بود. و همه می دانیم؛ قیام امام حسین(علیه السلام) نیز براى اجراى این دو فریضه الهى بوده است.

محرم؛ فرصتی برای ادای جهاد اکبر یا همان امر به معروف و نهی از منکر است. مبلغان حوزه های علمیه خواهران استان تهران، پیروان فرهنگ عاشورا، می بایست با الهام از این حماسه، پیوسته نبض پر حرکت جامعه باشند و نسبت به جریان امور و وضعیت فرهنگى و سیاسى حساس بوده و با حضور دائم در میدان امر به معروف و نهى از منکر، عرصه را بر فساد آفرینان تنگ سازند.

قطعاً شما مبلغان گرامی می دانید که سکوت و عقب نشینى، گستاخى و پیشروى دشمنان حق و فسادگستران در جامعه را به دنبال خواهد داشت و اگر این فریضه ترک و فراموش شود، حدود الهى تعطیل شده و احکام خدا مورد تحقیر و استهزاء قرار خواهد گرفت.

فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر باید با علم و آگاهی و مهارت و توانایی شما مبلغان در جامعه گسترش یابد. این مهم در فرصت های تبلیغی ماه محرم و صفر، پیش روی شما مبلغان می باشد. امید است با تأسی از سالار شهیدان در احیای این واجب فراموش شده موفق و منصور باشید.

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد