امروز چهارشنبه, 01 خرداد 1398 - Wed 05 22 2019

منو

برگزاری مراسم تکریم مادران و همسران شهدا

ghanbar

 

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه، مراسمی به مناسبت وفات خانم ام البنین سلام الله علیها و روز تکریم مادران و همسران شهدا در روز دوشنبه 29 بهمن از ساعت ۱۱ الی ۱۲ با سخنرانیجناب آقای قنبریان مسئول سیاسی سپاه تهران و حضورمدیریت محترم سرکار خانم دیانتی، اساتید گرامی، مبلغین و طلاب عزیز برگزار شد.

آقای قنبریان شروع صحبت خود را با بیان خاطراتی از شهدا بخصوص سردار همدانی آغاز کردند.

در خاطرات شهید شهبازی آمده است که ایشان زمان مرگ خود را می دانسته و سردار همدانی هنگامی که پرسیده بود زمان مرگ من چه وقتی است در جواب گفت سالها بعد از جنگ درسرزمینی دیگر به شهادت خواهی رسید.

روایت داریم از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله   که می فرمایند: در آخرالزمان شهادت، خوبان مرا گلچین می کند.

با کمی دقت می بینیم که شهادت هیچ کدام اتفاقی نبوده است و قطعا در طول زندگی خویش کار و عملی داشتند که منجر به نائل شدن به درجه رفیع شهادت شده.

ایشان افزود باید بدانیم که در این 40 سال انقلاب اسلامی شهدا حواسشان به ما و مملکتمان است و همچنان زنده هستند و خونشان پایمال نشده است هرچند بعضی از افراد خلل ایجاد می کنند وسر ناسازگاری دارند اما باید بدانیم بسیار اندک هستند و ان شالله شهدا ما را شفاعت خواهند کرد.

حضرت آقا مقام معظم رهبری (مدظله العالی) می فرمایند که من هر پیام و یا برنامه ای که می دهم توقع ندارم که کسی دنبالش برود ولی در مورد گام دوم انقلاب واقعا لازم است که روی آن کار شود ( زیرا بسیار روی این بیانیه کار کرده ام) ما 40 سال از انقلاب را پشت سرگذاشتیم. انقلابی که هریک از کشورها به نوعی می خواستند آن را از بین ببرند اگرنتوانستند منحرف کنند ویا مانع شوند. که به یاری خداوند موفق نبودند و این باعث شد کشورما به توسعه برسد.

حضرت آقا این بیانیه را صادر کردند و در واقع نوعی مسیر یاب برای ما می باشد که در آینده هم از آن بهره مند شویم.

ایشان افزود باید بدانیم که حضرت آقا به فکر ما و جوانان مملکت هستند و به آینده امید داده اند.

دیگر بیانیه های رهبری در گام دوم بحث فاصله طبقاتی است.

باید بدانیم که چرا حرفهای مسئولین ما به دلها نمی نشیند زیرا خودشان عامل نیستند.

ایشان پیشنهاد دادند در کشور ما باید زندگانی برخی ازمسئولین بزرگ ودیده شود مانند زندگی مقام معظم رهبری و خانواده ایشان. آیت الله جنتی و... لازم است برای دانستن زندگانی این بزرگواران مطالبه گر باشیم.

مطلب بعدی که گفت: دررابطه با سبک زندگی است. شاید سبک زندگی غربی در بین ما آمده ولی تماما به این شکل نیست و موظفیم این نوع زندگی را اصلاح کنیم. که این به دولت و مسئولین مربوط نمی شود بلکه به خودمان بر می گردد.

ان شاالله که بیانات رهبری را در زندگی خودمان به کار گیریم و عمل کننده باشیم.

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد