امروز شنبه, 04 خرداد 1398 - Sat 05 25 2019

منو

مراسم رونمایی از سردیس و کتاب صوتی مرحومه «مرضیه حدیدچی» (دباغ)

dabagh1

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه، مراسم رونمایی از سردیس مرحومه «مرضیه حدیدچی» (دباغ)روز چهارشنبه چهارم مهر با حضور «امیر محمد فهمیده قاسم‌زاده» جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌هایدفاعمقدس، «محسن رفیق دوست» اولین وزیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، «علی اصغر جعفری» مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، «امیر حمیدرضا گرامی» رییس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس، «مریم مجتهدزاده» رییس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاعمقدس و خانواده مرحومه مرضیه حدیدچی در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد و در این مراسم مدیریت محترم حوزه و کادر و مبلغین برتر حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم، جناب آقای جعفری مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضمن خیرمقدم، در خصوص مرحومه حدیدچی اظهار داشت: خانم حدیدچی از افتخارات جهان اسلام هستند و از یاران امام راحل بودند. این بانوی فرهیخته سراسر عمر با برکت خودش را در راه انقلاب و اسلام هدیه کرد.
وی در دوران دفاع مقدس هم‌دوش مردان ایستادگی کرد. وی افزود: جمهوری اسلامی امروز در اوج قدرت است، دشمنان هر روز بیش از پیش در مقابله با ایران ناامیدتر می‌شوند‌.
مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با تاکید بر اینکه دشمنان توان مقابله با جوانان انقلابی ایران را ندارند، خاطرنشان کرد: اگر حماسه رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس نبود، دشمن طمع بیشتری نسبت به ایران داشت. وی با اشاره به سخنرانی رییس جمهور ایران در مجمع عمومی سازمان ملل گفت:
اقای روحانی به پشتیبانی ملت و خون شهدا محکم سخن گفت و از حیثیت ایران دفاع کرد.
جناب آقای امیر فهمیده در ادامه این مراسم، با بیان اینکه شجاعت و شهامت زنان عاشورایی در طول تاریخ مثال زدنی است، اظهار داشت : مرحوم دباغ الگوی بزرگ و مادر انقلاب اسلامی است. امیدوارم در آینده نزدیک شاهد برگزاری 6 مراسم بزرگداشت و رونمایی از سردیس دیگر بانوان انقلابی باشیم.
وی افزود: دفاع مقدس همچون یک گنج است. ما وظیفه داریم که این گنج را به نسل جدید و آیندگان برسانیم.در پایان این مراسم از کتاب صوتی و سردیس مرحوم مرضیه حدیدچی رونمایی شد و تمثال مرحومه مرضیه حدیدچی نیز از سوی سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس به خانواده مرحوم حدیدچی تقدیم شد .

dabagh2

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد